Jak uniknąć podróbek z Chin?

Czasem się zdarza, że ktoś na allegro oferuje jakieś tanie ciuchy czy odzież damską. Niejedna hurtownia odzieży ma własny sklep, choć na przykład znam sklep http://sosimply.pl/ który odchodzi od sprzedaży na allegro. Ale pojawia się pytanie – czy to są istotnie markowe rzeczy? Mam zatem dla was kilka porad, które powinny pomóc przy sprawdzeniu każdego ciucha. Jeśli masz wątpliwości nawet do jednego z tych punktów, nie kupuj w tym sklepie – nawet jeśli to uznana hurtownia odzieży. Wydasz kasę i dostaniesz podróbkę.

Po pierwsze, kupujcie tylko w sklepach internetowych, które mają podane konkretne modele jakie obecne są w asortymencie. Jeśli mają ten określony towar w magazynie, czas przesyłki powinien w najgorszym razie zabrać 2 tygodnie. 30 dni lub więcej oznacza na 99% że trzeba ściągnąć towar z Chin. Dlatego najlepiej kupować u sprzedawcy, może być to hurtownia odzieży czy sklep – ważne, by istniałą w świecie realnym. Sprawdźcie adres na allegro, wrzućcie go w google maps – jeśli widzicie adres firmy, jej logo, firma może być prawdziwa.

Warto też zwrócić uwagę na cenę. Mało kto obniża cenę najpopularniejszych modeli. Jeśli widzicie podejrzanie niską cenę u sprzedawcy na allegro, powinna się zapalić czerwona lampka. Oczywiście, mogą być to dobre sklepy, jak http://sosimply.pl/ gdzie zawsze znajdziesz wyprzedaże kolekcji, rabaty, czasami może trafić się coś świetnego w rozsądnej cenie. Podobnie, edycje specjalne czy limitowane – z reguły się już sprzedały, są dla kolekcjonerów, rzadko kiedy poniżej 350 złotych. Wielu oryginalnych producentów takich ciuchów jak jeansy, buty czy tuniki damskie na metce umieszcza numer modelu – zawsze możecie wrzucić to w wyszukiwarkę i porównać czy ten numer naprawdę istnieje. To dotyczy też daty produkcji – sprawdź w którym roku wyprodukowano dany ciuch.

Zwracaj też uwagę na opakowanie – powinno być oryginalne, buty nie mogą być zapakowane w reklamówkę. Najprostszą sztuczką jest sprawdzenie, czy sklep ma ” wszystkie rozmiary i kolory” – bo jeśli tak, to nie masz do czynienia z oficjalnym dystrybutorem, a hurtownią chińskich podróbek. Dystrybutorzy rzadko kiedy oferują wszystkie dostępne rozmiary – nie mówiąc nawet o promocjach. Sprawdzajcie, czy wasze tuniki damskie są oryginalne, bo akurat ten styl robi się coraz powszechniejszy – a więc łatwiej o podróbki!

Anita