Menu

Topy damskie zawsze stanowią konieczność

15 lutego 2018 - Moda damska
Topy damskie zawsze stanowią konieczność

Bez względu na to, z jakiej kultury pochodzi kobieta i bez względu na okoliczności, topy damskie i bluzki są zawsze koniecznością. Warto więc zagłębić się w to, jak w sklepie https://zoio.pl/odziez-damska/koszule kupić bluzkę, która będzie odpowiadała twoim potrzebom.

topyZdecydowanie najważniejszym aspektem bluzki jest rodzaj materiału, z którego została wykonana. Rodzaj tkaniny topów damskich może mieć wpływ nie tylko na to, czy mają one być noszone przy gorącej czy zimnej pogodzie, ale również może mieć wpływ na to, jak wyszukana jest bluzka. Warto więc wziąć pod uwagę okazję, jak i sezon oraz to, czy top będzie noszony wyłącznie na wierzchu, lub warstwowo z kurtką, kamizelką lub innym dodatkiem. Bawełna jest dobrym wyborem na bluzkę przy noszeniu warstwowym i gorącą pogodę, ponieważ ten materiał oddycha lepiej niż inne. Satyna i jedwabie najlepiej nadają się na bardziej formalne okazje i są zazwyczaj połączone z jakimś rodzajem ozdób, takich jak kryształki i cekiny.

Krój i styl topów

Po wybraniu, która tkanina jest najlepszym wyborem dla kupującego, kolejnym najważniejszym krokiem jest wybranie najlepszego stylu dopełniającego specyficznego typu ciała użytkownika. Oto kilka uwag, które należy rozważyć przy wyborze topu:

Symetria

Asymetryczna bluzka, jak wrap, może dodać dodatkowej klasy do pary dżinsów. Z drugiej strony, w przypadku noszenia kombinezonu, użytkownik powinien zdecydować się na bardziej symetryczną konstrukcję, aby nie osłabiać efektu samego kombinezonu.

Kobiece czy dopasowane topy damskie

Choć można je łączyć w jedną całość, podczas noszenia kombinezonu najlepiej trzymać się wyłącznie dopasowanych bluzek, gdyż luźne topy damskie mogą wydawać się bardziej casualowe niż profesjonalne. Jeśli nosimy spódnicę ołówek lub jeansy rurki, dobrze jest wybrać sportowy top lub nawet zwykłe bluzki, aby uzyskać efekt.

Kształt kołnierza

Dekolt i kołnierz topu może mieć ogromny wpływ na to, jak wygląda on na kobiecie. Głęboki dekolt, który pokazuje twój biust, nie byłby odpowiedni w biurze, podobnie jak i dziewczyna może uważać, że noszenie na noc w mieście bluzy z kołnierzykiem będzie zbyt konserwatywne. Świadomość twojego kształtu ciała znacznie ułatwi ci podjęcie decyzji.

Rodzaj zamknięć

Czy topy są wciągane przez głowę czy rozpinane? Są to bardzo ważne pytania, które należy zadawać przy tej okazji. Większość kobiet lubi bluzki i topy zapinane na guziki, ponieważ nie uszkodzą one włosów i makijażu.

Planowanie stylu i kroju może pomóc Ci zdecydować, który rodzaj bluzki będzie najlepszy na poszczególne okazje lub wydarzenia.