Menu

Sukienki midi – już nie problematyczne

22 marca 2018 - Moda damska
Sukienki midi – już nie problematyczne

Sukienka do kolan? Łatwa! Mini? Dam radę! Maxi? Cały czas! Sukienki Midi? Nieco problematyczne. Przyznaję, że byłam pierwszą osobą, która pomyślała, że midi jest długością niesforną (zwłaszcza jeśli jesteś raczej niewysoką dziewczyną). Właśnie postrzegałam ten krój jako niewygodną długość, która nie była szczególnie wyróżniająca się, co widziałam na stronie https://zoio.pl/odziez-damska/sukienki/sukienki-midi. Ale z modą jest już tak: nawet jeśli zdyskontowałaś coś raz wcześniej, to jeśli widzisz trend wystarczająco często zaczynasz myśleć, że może warto spróbować jeszcze raz… I bardzo się cieszę, że dałam midi kolejną szansę. Przy odrobinie eksperymentów z każdą stylizacją zrobiłam wreszcie krok w przód i często faworyzuję go w przypadku spódnic i sukienek. Tak to zadziałało…

Sukienki midi

sukienki midiJeśli zamierzasz nosić spódnicę o średniej długości lub ubierać się w sukienki midi, najbardziej atrakcyjną opcją dla obuwia jest para obcasów. Daje to dodatkową wysokość, która wydłuży twoją sylwetkę. Ponieważ midi kończy się poniżej kolana do sięgając do połowy ud, może odciąć cię w połowie niekorzystnej części nogi, więc najlepszym sposobem walki z tym zjawiskiem jest dodanie kilku centymetrów wzrostu w formie wysokich szpilek.

Utrzymanie równowagi

Pamiętaj o proporcjach i upewnij się, że masz odpowiednią równowagę. Na przykład, jeśli masz na sobie obszerne sukienki midi, upewnij się, że górna część jest dopasowana, podczas gdy dolna część jest wyposażona w ładną spódnicę. Jeśli jesteś zbyt ciężka na górze lub na dole możesz zaburzyć cały wygląd.

Eksperymenty z detalami

Ciekawe detale, takie jak widoczne wzory lub plisy, to jeden ze sposobów na wyróżnienie spódnicy lub sukienki o średniej długości. Sukienki midi to mocna wypowiedź sartorialna, więc dlaczego nie pozwolić, by naprawdę odcisnęły one swoje piętno poprzez dobór uderzających elementów.

Mini sukienki będą zawsze fajne latem. Ale w tym roku najgorętsze linie sięgają pod kolano, nad kostką. Po latach krótkich sukienek, midi sukienki są świeżą propozycją mody, nawet jeśli strój sam w sobie jest prosty. Sukienki Midi są również superfajne do noszenia, ponieważ są one tak klasyczne, dziewczęce i seksowne. I nietrudno je stylizować – nosić te same sandały lub buty na obcasie, które wybrałabyś ze swoimi starymi ulubionymi letnimi mini.