Menu

Sukienki letnie – jak łączyć kolory?

25 czerwca 2018 - Moda damska
Sukienki letnie – jak łączyć kolory?

Podczas gdy Twoja babcia mogła nie opuścić domu bez dopasowania butów do sukienki, stylowa tendencja w ostatnich latach była zupełnie inna: Unikaj takiego staromodnego wyglądu jak dżumy. No cóż, wydaje się, że ta reguła mody skończyła się w to lato, co widać choćby w sklepie https://zoio.pl/odziez-damska/sukienki/sukienki-letnie/, bo nie mogliśmy nie zauważyć, że gwiazdy stylu ulicy noszą swoje sukienki letnie w podobnym kolorze co swoje buty. Takie połączenie jest niezwykle modne latem 2018.

sukienki letnieNie oznacza to też, że warto mieć na sobie cały czarny strój, ale raczej połączenie jasnoczerwonej sukienki z pasującymi do niej czerwonymi butami. Ponieważ kobiety, które to uczyniły, sprawiły, że wyglądało to tak szykownie i elegancko – teraz warto spróbować dopasować nasze buty do sukienek na lato. Odkryj trzy wskazówki, jak to zrobić, nie wyglądając tak, jakbyś właśnie przybyła z 1910 roku.

Wybierz buty w nieco ciemniejszym kolorze niż strój, aby uniknąć kolizji.

Wyobraź sobie, że jesteś ubrana w czerwoną sukienkę i nosisz pasujące do niej czerwone buty. Może się zdarzyć, że te dwa odcienie będą z sobą konfliktowały. Ale zawsze możesz elegancko połączyć swoją dzianinową sukienkę z satynowymi butami, co pomoże ci uniknąć konfliktujących odcieni czerwieni i dopełnić stylizacji jakimś kontrastowym akcentem. Odpowiednim elementem jest wybór butów w nieco ciemniejszym kolorze niż strój, nawet jeśli różnica w kolorze jest niewiarygodnie subtelna.

Przymierz sukienki letnie zanim wyruszysz w miasto

To takie dopasowanie dla początkujących: Poważnie na przykład rozważ sukienkę z lekkiego jeansu chambray w parze z pasującymi niebieskimi butami. Tak, sukienka i buty są tego samego koloru, więc można dodać do niej jakiś mocny akcent – na przykład dużą torebkę rozbijającą plamę koloru.

Dopasuj wzór do butów

Sukienki letnie to nie tylko jasne kolory ale też wyraźne wzory. Jeśli twoja sukienka jest w lamparcie cętki, warto pamiętać by buty nie były we wzór tygrysa albo zebry – w takim przypadku buty w cętki również będą całkiem ładnie się prezentować.