Sandały, botki, buty – jak sobie radzić z za dużymi stopami

Oglądałam ten ostatni film, remake disneyowskiego Kopciuszka z moim chłopakiem, z fantastyczną Heleną Bonham-Carter, i z jeszcze lepszą Cate Blanchett jako złą macochą… i mój chłopak zrobił głupi żart, że szklany pantofelek nie oznacza, że Kopciuszek ma piękne stopy – tylko, że były one największe w królestwie. Odparowałam, że duże nogi mogą być piękne… nie tylko dla klaunów. Ale poważnie, stopy i sandały są dziwne, jak widać na stronie https://zoio.pl/obuwie/sandaly. Nie ma idealnego proporcjonalnego rozmiaru buta – niektóre kobiety jednak czują, że muszą zredukować wygląd swojej rzekomo ogromnym stopy i można to zrobić przy użyciu kilku sztuczek.

sandałyNajbardziej oczywistym sposobem są wysokie obcasy. Wszyscy wiedzą, że dzięki obcasom stopy stają się mniejsze – a ty będziesz wyglądać na wyższą. Dziś nawet sandały mają wysokie obcasy.  Zamiast śmiałych, wysokich do niebios szpilek, możesz nosić klinów, koturnów lub masywnych chunky heels, które będą przyciągać uwagę.

Wymień spiczaste końce butów na okrągłe noski – trójkątne stopy mogą wyglądać elegancko i sexy, ale zwracają na siebie zbytnią uwagę. A kwadratowe sandały byłyby jeszcze gorsze. Najlepsze buty dla ciebie będą ciemne, ponieważ sprawi to, że twoje stopy będą wyglądały na szczuplejsze. Ciemne barwy przyciągają mniej uwagi. Wybierz kolory ziemi, szarości, lub głębokie czerwone lub zielone. Jeśli oczywiście ubierasz się na biało, powinnaś unikać ciemnych butów.

Nie przeciążaj stóp i unikaj pasków. Jeśli chcesz pokazać skórę, możesz spróbować butów typu peep-toes lub slingbacks – czyli pokazywać pięty lub palce. Lepiej będzie użyć gustownych akcentów, takich jak kokardy i klamerki, aby buty wyglądały i czuły się bardziej drobne.

Oczywiście, jeśli nosisz duży rozmiar obuwia problemem może być znalezienie butów dla siebie. Najlepszym rozwiązaniem byłyby zakupy w internecie. Zwykle możesz tam znaleźć sandały damskie we wszystkich rozmiarach. Jeśli wszystko inne zawiedzie, możesz spróbować męskich butów tenisowych i podobnych!

Ale poważnie, jeśli mężczyzna troszczy się o twoje stopy za bardzo, są szanse, że ich rozmiar będzie w rzeczywistości pozytywem dla ciebie! Nie przejmuj się zbytnio nad postrzeganymi ogromnymi stopami, podkreśl swoje silne strony. Powodem, dla którego twoje stopy wydają się ogromne, jest prawdopodobnie to, że myślisz o nich za dużo!

Anita