Menu

Ramoneski i skórzane kurtki – moje przemyślenia

10 sierpnia 2018 - Moda damska
Ramoneski i skórzane kurtki – moje przemyślenia

Po raz pierwszy zakochałam się w skórzanych kurtek podczas współpracy ze sklepem zoio, gdzie już pierwszego dnia odkryłam nowe modne ramoneski prosto z fabryki w Japonii – https://zoio.pl/odziez-damska/okrycia-wierzchnie/ramoneski. Od tego czasu zbadałam całą linię skórzanych kurtek i kupiłam więcej ramonesek niż ktokolwiek rozsądny mógłby mieć w swojej szafie.

 

Prawidłowa, klasyczna skórzana kurtka nie tylko przetrwa wiecznie, ale jest ponadczasowa i niezwykle wszechstronna. Każda rozsądna kobieta bez wahania włączy ją do swojej szafy. Takie ramoneski są jednak dość drogie – skórzana kurtka będzie jedną z największych inwestycji, jakie możesz umieścić w swojej szafie. Tak jak w wypadku garnituru, jest coś przemieniającego w założeniu odpowiednio dopasowanej skórzanej kurtki.

ramoneski

Nie ma innego sposobu, żeby to opisać: Czujesz się jak twarda kobita.

 

Podczas gdy każdy styl kurtki można technicznie przekształcić w skórzaną po prostu wykonując je ze skóry, ramoneski są chyba najbardziej rozpoznawalnym krojem kurtek. Na świecie określa się je jako kurtki motocyklowe, najbardziej znanym krojem jest „Perfecto”, noszona przez Marlona Brando. W Polsce takie kurtki znane są jako ramoneski; od znanej z lat 80. punk-rockowej grupy Ramones. Takie kurtki mają charakterystyczne kołnierze, pasek ściągający talię, często ozdobione są też zamkami błyskawicznymi.

 

Co zatem jest największym czynnikiem wpływającym na cenę kurtki? Jakość skóry. Tańsze kurtki będą używać skóry, która jest korygowana. Jak wiecie, świnie i konie hodowane na mięso i skórę często mają wiele blizn, znamion lub ran – to smutne, ale nie należy marnować dobrej skóry. To skóra gorszego gatunku – zanim zostanie przerobiona na kurtkę jest zeszlifowana, czy nawet przemielona. Wytłaczane są ziarna skóry, a także dodatkowo daje się masę nowego barwnika i podejmuje się inne zabiegi mające na celu stworzenie wrażenia lepszej jakości.

 

Dzięki tym powłokom skórzane ramoneski ze skóry drugiego gatunku będą miały nadmiernie gładką, plastyczną konsystencję w porównaniu z miękką, tłustą, nierównomierną fakturą skór naturalnych. Ramoneski z syntetycznej skóry nie ustępują za bardzo tym skórom drugiego gatunku.

 

Dla wszechstronności, czarna i brązowa skóra dominują. Jeśli kupujesz pierwszą skórzaną kurtkę, na razie trzymaj się z dala od kolorowych skór, takich jak bordo, wojskowa zieleń i szarość. Czarne i brązowe skórzane kurtki są bardziej akceptowalne, jeśli szukasz kurtki do noszenia prawie codziennie. Jeśli Twoja codzienna skórzana kurtka jest czerwona, trudno nie myśleć: „Czy nie nosiłaś jej wczoraj?”

 

Tagi: