Menu

Odpowiednie ubranie do biura…

16 maja 2018 - Moda damska
Odpowiednie ubranie do biura…

W naszych czasach kobieta powinna ładnie ubierać się w biurze – ale możemy się ubierać dla siebie… lub zgodnie z profesjonalnym kodem ubioru. Ale ten różni się od firmy do firmy i od zawodu do zawodu. Szefowa startupu technologicznego może przyjść do pracy w wyciągniętej bluzie i skórzanej kurtce, ale recepcjonistka w banku musi już nosić białą bluzkę i ciemną spódnicę.

 

Ogólna zasada brzmi: ubieraj się nie do pracy, którą masz, ale do pracę, którą chcesz osiągnąć. Wzoruj się na swoich przełożonych i ubierz się w podobny sposób. Komfort jest również ważny, aby móc skutecznie pracować i zwiększa twoją wydajność i pewność siebie. Jeśli chcesz zademonstrować ważną prezentację, możesz sobie pozwolić na odrobinę komfortu. Z pewnością poczujesz się lepiej w swym ulubionym swetrze, a także lepiej zaprezentujesz swoje kompetencje!

Użyj sezonowych zmian, aby zawsze wyglądać dobrze. Kiedy pojawiają się nowe trendy, przeglądaj czasopisma, oglądaj telewizje, przeglądaj inne witryny – takie jak nasz blog … sezonowe zmiany i pory roku tworzą naturalny rytm mody!

Nawet jeśli masz dość fajne emocjonalne podejście do pracy, warto by twoje formalne kreacje pasowały do twojego charakteru. Nie wszystkie trendy są dla wszystkich kobiet! Jeśli chcesz dodać coś uroczego, wybierz kolorowy kardigan – który w najgorszym przypadku można zawsze zdjąć.

Warto również zauważyć, że nie każdy trend jest odpowiedni dla każdej kobiety, więc każda kobieta ma nieco inny neutralny kolor. Znam kobiety które mogą nosić czarne ciuchy bez wysiłku, podczas gdy inne używają neutralnego koloru, takiego jak szary, brązowy lub ciemny granatowy. Sprawdź, zapytaj przyjaciółki, skonsultuj się z kosmetyczką. To samo dotyczy kolorów sezonowych – nie każda cera jest stworzona dla ciepłych, czerwonych kolorów.

Zbuduj swój własny styl polegając na neutralnych kolorach i ciuchach – akcesoria takie jak buty, torebki lub płaszcze powiedzą Ci więcej o Twoim stylu niż ubrania bazowe. Nawet korporacje rzadko zabraniają dodatków, które odróżnią Cię od współpracowniczek.

Ale zanim pójdziesz na zakupy, zwróć uwagę na to, co już masz w swojej szafie. Zamiast wyrzucać stare, niepotrzebne rzeczy, oddaj je młodszym koleżankom lub, jeszcze lepiej, jakiejś organizacji charytatywnej. Łatwiej będzie ci zdecydować, co nosić codziennie rano!