Menu

Jak nosić tuniki damskie?

29 marca 2018 - Moda damska

Tunika jest ubiorem noszonym przez ludzi od wieków. Konstrukcja i znaczenie tuniki zmieniły się dramatycznie od czasu jej powstania, ale podstawowy kształt tuniki istnieje do dziś w wielu stylizacjach. Aby naprawdę zrozumieć czym są tuniki damskie, warto zacząć od początku. W sklepie https://zoio.pl/odziez-damska/tuniki możesz zobaczyć, jak wygląd tuniki wciąż inspiruje wiele sukienek i topów, które kobiety noszą do dziś. Kobiety, które chcą włączyć ten wszechstronny ubiór do swojej szafy, mogą znaleźć duży wybór tunik o różnych rozmiarach, stylach i wzorach.

tuniki damskieTuniki damskie są dłuższą wersją koszul i mogą mieć ozdoby i wzory, które sprawią, że będą się wyróżniać. Nawet jeśli Twoja tunika jest jednokolorowa, pozbawiona haftów i cekinów, możesz dobrać do niej warstwy lub akcesoria, aby stworzyć stylizację na cały dzień. Możesz nosić tuniki z legginsami lub rurkami, ponieważ tuniki mają luźny, drapujący efekt. Uzupełnij wygląd wspaniałymi obcasami.

Ciekawym połączeniem jest tunika, w połączeniu z dużą jedwabną chustką noszoną na szyi… a może nawet zawiązaną wokół talii. Tuniki damskie to duże płachty materiału. Warto je rozbić przy pomocy dramatycznych akcesoria, takie jak duże okrągłe kolczyki. Inną opcją jest superdługi wisiorek w kolorze, który lubisz lub ozdobna broszka dla dodania dramatu. Jeśli masz zgrabne nogi, można podkreślić tunikę parą wzorzystych rajstop lub legginsów! Załóż do tego czółenka lub kozaki do kolan.

Tuniki na ogół wyglądają formalnie dzięki ich konserwatywnemu wzornictwu i eleganckim wzorom. Dzięki temu mogą być używane jako strój roboczy przez większość kobiet, nawet tych, które muszą nosić typowy strój biznesowy. Kluczem do nadania profesjonalnego wyglądu tunikom damskim jest połączenie ich z innymi przedmiotami, które wyglądają profesjonalnie.

Na przykład, noszenie tuniki do bioder z czarną spódnicą ołówkową, klasyczną garsonką i parą wysokich obcasów może sprawić, że będziesz wyglądała szykownie, a jednocześnie profesjonalnie. Ważne jest jednak, aby tuniki damskie nie były zbyt przezroczyste, gdyż mogłoby to zniszczyć profesjonalny wygląd stroju. Jeśli w danym miejscu pracy nie jest wymagany prawdziwy strój biznesowy, można nawet nosić długie tuniki z parą spodni i balerinek, i nadal wyglądać profesjonalnie. Jednak nawet w tym połączeniu ubiór nie powinien być przezroczysty i nie powinien mieć zbyt dużego dekoltu, aby wyglądał profesjonalnie.