Jak kupić obuwie sportowe na nowy rok szkolny?

Niedługo zacznie się rok szkolny, i trzeba zadbać o obuwie dla naszych dzieci, i do szkoły, i na WF, i na zabawę na placu. Wybierz dobry sklep obuwniczy, na przykład https://zoio.pl/obuwie. Znajdź sklep z butami, który oferuje wiele renomowanych marek obuwia, raczej niż supermarket. Powininnaś również rozważyć kierowanie się do wyspecjalizowanego sklepu z butami, jeśli dziecko potrzebuje konkretnego rodzaju podeszwy lub jeśli dziecko ma płaskostopie.

Poszukaj renomowanych marek obuwia. Kup od znanych marek. Upewnij się, że but jest wystarczająco wytrzymały, aby wytrzymać intensywne użycie. Poproś sprzedawcę o zmierzenie stóp dziecka. Podczas pomiaru stopy dziecka, ważne jest, aby ten pomiar został potwierdzony przez sprzedawcę, który specjalizuje się w obuwiu, warto też znać sklep z dobrym podejściem. W zależności od rozmiaru i potrzeb twojego dziecka, sprzedawca może również skierować cię do określonego stylu lub marki buta.

Upewnij się, że dziecko ma miejsce by poruszać palcami w butach. Kiedy twoje dziecko założy but, istnieje kilka sposobów, dzięki którym możesz mieć pewność, że palce twojego dziecka mają wystarczająco dużo miejsca. Przede wszystkim palce dziecka nie powinny być wciśnięte wewnątrz butów; Powinny mieć możliwość swobodnego przemieszczania się. Powinna istnieć duża przestrzeń, która jest tak gruba jak palec wskazujący między największym palcem u nogi a końcem buta.

Spójrz też na piętę. Powinna być stabilna i wytrzymała. Nie powinna się przesuwać na boki i na górę. Podczas gdy dziecko ma na sobie but, upewnij się, że stopa dziecka nie przesuwa się tam i z powrotem. Poproś dziecko o przejście się wokół sklepu, aby sprawdzić, czy potrafi swobodnie poruszać się w butach. Niech idzie, skacze i biegnie. Jeśli obcas dziecka zsuwa się z tyłu lub nie jest w stanie poruszać się tak łatwo jak zwykle, należy spróbować innego rozmiaru buta.

Spytaj dziecko, czy buty są wygodne. Chociaż twoje dziecko może nie być w stanie dokładnie opisać uczucia butów, słuchaj słów takich jak „za ciasno”, „niewygodnie” lub „ała”. Są to wskaźniki, że buty nie pasują do stopy.

Niewygodne buty mogą prowadzić do odcisków, otarć, wrośniętych paznokci, warto więc zadbać o przygotowanie obuwia.

 

Anita