Menu

Kardigany – czym są i z czym je nosić?

14 lipca 2017 - Moda damska

Kardigan to zasadniczo sweter zapinany na guziki. Nie muszą być nudnym strojem dla podstarzałej księgowej – mogą służyć jako słodkie swetry dla każdej dziewczyny lub bardzo kobiece dopełnienie eleganckiej kreacji. Niektóre kardigany damskie działają lepiej w połączeniu z konkretnymi strojami.

 

Ogólnie rzecz biorąc, kardigany i długie swetry nie powinny być łączone z luźnymi dołami. Pamiętaj o tym podczas noszenia luźnych, przypominających szlafrok kardiganów dopasowanych do rozmiaru kobiety, a także męskich kardiganów – nie łącz ich z jeansami typu boyfriend czy luźnymi dresami. Zamiast tego lepiej sprawdzą się rurki i legginsy – a do tego elegancka dopasowana koszulka widoczna przez kardigan. Możesz wykorzystać T-shirt z ciekawym wzorem, którego nie byłabyś mogła pokazać w innym swetrze.

Z drugiej strony, krótkie i bardziej obcisłe kardigany, takie jak swetry z paskiem w talii pasie lub topy typu crop top powinny być noszone z luźniejszymi dołami. Sparuj je z luźniejszymi jeansami lub tzw. tregginsami. Warto też pamiętać, by nosić pod nimi średniej długości podkoszulki lub bluzki. Za długie lub za krótkie topy tworzą dziwne proporcje, sprawiają, że ciało wydaje się dziwne. Nosząc krótkie damskie kardigany, połącz je z krótszymi koszulkami. Pod ciepły kardigan wiosną możesz spróbować wsunąć nawet crop top o proporcjach biustonosza sportowego! Sprawdzają się też świetnie z wysokimi spódnicami, kończącymi się sporo nad talią.

Czarny kardigan dobrze pasuje do wszystkiego, zarówno formalnego, jak i nieformalnego, może poza długimi sukienkami – choć możesz narzucić kardigan na sukienkę by służył jako improwizowane bolero. Swetry tego rodzaju mogą być bardzo uniwersalne – a więc popularne. Uważam, że każda kobieta powinna mieć przynajmniej dwa kardigany w swojej szafie.

 

Ciężkie kardigany damskie mogą być ciekawymi substytutami kurtek, a nawet formalnej odzieży jak żakiety czy blezery, pozostając przy tym pociągające i atrakcyjne. Noś je z formalną, ale krótką bluzką, uzupełniając gustowną biżuterią i akcesoriami. Z drugiej strony letnie i lekkie kardigany są ciekawym wyborem odzieży wierzchniej – mogą być noszone zamiast topów lub jako tymczasowa narzutka podczas letniej nocy.