Menu

Jedwabny szal dla każdej kobiety

27 lutego 2017 - Moda damska

Jako modny dodatek, jedwabny szal delikatnie pieści skórę i wydaje się bardzo zmysłowy i delikatny w dotyku. Istnieje kilka różnych sposobów na noszenia jedwabnego szalu ponieważ jest to jeden z najbardziej wszechstronnych dodatków do odzieży. Jedwab jest materiałem, który można dopasować do praktycznie wszystkich innych materiałów niezależnie od okazji. Możesz łatwo znaleźć jedwabne szale, szarfy i apaszki o różnych kolorach, długościach i wzorach w sklepach lub online.

Jedwab jest niezwykle wszechstronnym materiałem, dostępnym w setkach kolorów. Ciemne szale z jedwabiu, w kolorach takich jak brązowy, czarny, granatowy, czerwony, węgiel drzewny i zieleń działają świetnie podczas zimy. A naturalnie kolory takie jak różowy, fioletowy, żółty, biały, niebieski i jasnozielony są doskonałymi kolorami nadającymi się wiosny i lata. Przy wyborze konkretnego koloru szalu można wybrać taki, który pasuje do twojego odcienia skóry lub koloru włosów. Jeśli chcesz dodać odrobinę koloru do innego stroju, możesz użyć jedwabnej apaszki jako chusteczki. Nie każdy jedwabny szal musi być długi, czasem wystarcza elegancka apaszka czy chusteczka.

Jedwab jest jednak bardzo delikatnym materiałem, który wymaga właściwej pielęgnacji. Bywa też bardzo drogi. Najlepiej, żebyś wieszała szal jedwabny na specjalnym wieszaku za pomocą specjalnego pręta. Zapobiegnie to powstawaniu fałdek i zmarszczek. Jeśli chodzi o pranie i czyszczenie, najlepiej je zabrać do czyszczenia w pralni chemicznej – ale jest kilka odmian chust i szali, głównie jedwabno-bawełnianych mieszanek, które można myć ręcznie, przy pomocy łagodnego detergentu do prania, np. szamponem do niemowląt. Wystarczy odrobina, ale pamiętaj by zamoczyć odzież równomiernie, tak, by nie powstawały plamy i przebarwienia dla dzieci w zlewie. Jeśli masz jakieś wątpliwości, sprawdź etykietę na szarfie czy szalu i sprawdź, jaka jest zalecana propozycja prania przez producentów tych jedwabnych ciuchów. Jeśli zdecydujesz się wyprać szal, użyj letniej lub zimnej wody, i nigdy nie wyżymaj szalu, ponieważ może to zniszczyć włókna. Po umyciu go, należy położyć płasko do wyschnięcia i nigdy nie prasować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *