Menu

Jeansy z dziurami – stwórz je sama!

22 sierpnia 2018 - Moda damska
Jeansy z dziurami – stwórz je sama!

Kocham współczesny trend promujący jeansy z dziurami. Kochałam wygląd grunge w szkole średniej, i wydaje mi się, że takie podniszczone jeansy są nadal popularne wśród dzieci i fanek punku. Może i nie jestem najmłodsza, ale nadal chcę stylizować się na słuchającą Kurta Cobaina nastolatkę, która jest moim głosem wewnętrznym. Jeśli masz parę starych jeansów ze sklepu https://zoio.pl/odziez-damska/jeansy, możesz zamienić je w modną, punkową parę.

jeansyDobrą rzeczą co do starych jeansów, których już nie nosisz, jest to, że są już dość podniszczone. Możesz wziąć stare jeansy robocze swojego chłopaka i po prostu podkreślić podniszczone elementy. I można również odwiedzić jakiś miejscowy second-hand, jeśli chcesz po prostu spróbować tworzenia własnych jeansów z dziurami, ale nie chcesz zniszczyć swoich ulubionych spodni. Spójrz na te jeansy damskie, spójrz na twoje ciało i wybierz, gdzie chcesz stworzysz przetarcia. Powinny być to miejsca, gdzie naturalnie będziesz się zginać, ocierać nogawkę o nogawkę i tak dalej. Zaznacz je używając ołówka lub zmywalnego markera. Nie rób zbyt dużych otworów, bo jeansy mogą się porwać na dobre – wystarczy kilka centymetrów.

Umieść coś twardego w miejscach, które chcesz podniszczyć – kawałek kartonu czy tektury, sklejki. Musisz chronić drugą stronę nogawki. Czemu? Ponieważ nie chcesz używać nożyczek, aby wyciąć otwory w jeansach – dziury o równych liniach będą wyglądać sztucznie i nienaturalnie. Chcesz uzyskać naturalne, postrzępione spojrzenie – wybierz ząbkowany nóż do chleba lub coś innego nieregularnego – pumeks, tarkę do sera, papier ścierny lub maszynkę do golenia. Nie będziesz przecinać dżinsów, lepiej przetrzyj je na wylot! Dlatego chroń drugą stronę spodni tekturą. Gdy już przetarłaś dziurę na wylot, potrzyj jej krawędzie papierem ściernym, możesz spróbować powiększyć ją nieco, wyrównać krawędzie.

Jeśli chcesz, możesz użyć wybielacza do rozjaśnienia zewnętrznej krawędzi otworów. Umieść trochę wybielacza na starym pędzelku lub gąbce, którą potem wyrzucisz, i delikatnie ją pocieraj, wybielając denim. Spłukaj swoje jeansy by nie śmierdział chlorem.

Teraz, jeśli chcesz chronić swoje jeansy, chcesz wzmocnić te wydziarane otwory. Zrób krótki stabilizujący ścieg wokół otworów. Możesz używać nici w kolorze denimu, ale w podniszczonych dżinsach taki ścieg może być widoczny. Możesz też załatać dżinsy, najlepiej inną tkaniną. Spójrz na swoje jeansy z dziurami, czy nie wyglądają fajnie?

 

Tagi: