Menu

Jak być petitką…

7 czerwca 2018 - Moda damska

Za każdym razem, gdy słyszymy lub czytamy słowo „petite”, obraz niskiej i szczupłej dziewczyny pojawia się w naszych umysłach jako że „petite” oznacza mały po francusku. Jednakże tylko jedna część definicji jest prawdziwa, „petitka” jest stosunkowo niska, ale niekoniecznie szczupła. Jest mnóstwo drobnych dziewczyn, które są grube lub puszyste, ale muszą być poniżej 162 cm wzrostu.

 

Musimy przyznać, że drobne dziewczyny czasami napotykają przeszkody związane z modą, kiedy próbują wybrać ubrania w sklepach z odzieżą. Warto również zauważyć, że petitki są dość niedoceniane na pokazach mody, ponieważ wszystkie modelki są wysokie i szczupłe. Rzadko spotykamy się z drobnymi modelkami. Co więcej, drobne dziewczyny mają też problemy przy zakupach.

Znajdź krawca w twojej okolicy, który rozumie twoje drobne potrzeby. Ułatwi to zakupy, gdy wiesz, że Twój krawiec może zdziałać cuda dla twojej sylwetki! W twojej szafie powinny znaleźć się blezery i grube paski które dodadzą ci „pewności siebie” i sprawiają, że wyglądasz komfortowo wygodnie. Petitki mogą rozsądnie wykorzystać duże, luźne ciuchy, ale pamiętaj by nie dać się przytłoczyć.

 

Drobnym dziewczynkom czasami trudno jest natknąć się na parę dżinsów, które pasowałyby nie będąc równocześnie zbyt luźne. Dlatego warto pamiętać, by unikać luźnych jeansów jak boyfriendy czy jeansy bootcut. Pamiętaj, by zwrócić uwagę na proporcje. Różni producenci odzieży używają różnych standardów i to co jest S w jednej szafie może być M-ką u innego producenta.

Ponadto trzeba pamiętać, że szafa petitki powinna mieć szpilki, z oczywistych powodów i to takie, które pasują do koloru skóry, aby wydłużyć nogi. Warto do nich dodać spódnice Maxi, które sięgają do podłogi, gdy noszone są z obcasami, które mogą sprawić, że drobne ciało będą wyglądały na wyższe. Wreszcie, podstawowe białe crop topy, które pasują do wszystkiego.

 

Wyobraź sobie, że jesteś niska i drobna i masz na sobie torebkę, która jest większa od ciebie. Oczywiście nie wybierajcie zbyt dużych torebek dla drobnych pań; ale zawsze się znajdą… zwłaszcza gdy masz do przeniesienia masę rzeczy. Czasami będziesz musiała zapłacić za to, że torebka o dużych rozmiarach cię przytłoczy. Dlatego warto jest mieć po prostu małą kopertówkę na eleganckie wyjście.