Menu

Eleganckie koszule dla mnie i dla ciebie!

25 kwietnia 2018 - Moda damska, Moda męska
Eleganckie koszule dla mnie i dla ciebie!

Każdy potrzebuje eleganckiej koszuli, niezależnie od tego, czy jest to pracownik czy student, mężczyzna czy kobieta, Polak czy Czeszka. Koszule damskie są kluczowe gdy musisz zrobić dobre pierwsze wrażenie, takie jak rozmowa kwalifikacyjna, spotkania biznesowe, randki i spotkania towarzyskie. Zainwestuj więc we odpowiednie koszule damskie, sprawdź ich jakość i upewnij się, że dobrze pasują.

Pierwszą decyzją jaką możesz podjąć jest to, ile koszul kupić – trzy lub cztery są w porządku dla mężczyzny czy kobiety. Następnie zdecyduj się na kolor. Różne kolory lepiej pasują do określonych zadań lub okazji. Do pracy ubieraj się konserwatywnie, wybierz białe koszule damskie, ale bezpieczne są również jasnoszare lub prawie białe (kość słoniowa, ecru) lub jasnoniebieskie. Jeśli pracujesz w bardziej swobodnej branży, możesz wybrać inne kolory, takie jak niebieski, zielony lub szary i w niektórych przypadkach bawić się wzorami – paski lub groszki świetnie się tutaj spisuje. A na towarzyskie spotkania wybierz jasne, nietypowe kolory, jaskrawo zielone lub pomarańczowe.

koszule damskieNastępnie musisz wybrać wzór. Myślę, że większość koszul damskich powinna być solidna, ponieważ najłatwiej je dopasować i bardziej nadaje się na spotkanie biznesowe lub oficjalne przyjęcie. Niektóre wzory, takie jak subtelne paski czy pinstripy, mogą jednak sprawdzić się w bardziej oficjalnym kontekście. I nigdy nie powinieneś dopasowywać wzorzystej koszuli do wzorzystego żakiety… no cóż prawie nigdy. Jeśli tak, wybierz dwa bardzo różne wzory – subtelne pinstripesy na żakiecie i motywy kwiatowe na koszuli.

To, co prezentują koszule damskie to kołnierz – więc musisz zdecydować, czy chcesz mieć kołnierz spiczasty czy rozłożony – ten drugi jest szerszy, bardziej „pozioma” niż zwykle. Kołnierze żeńskie są dostępne w znacznie większej liczbie odmian.

Na koniec wybierz tkaninę i splot koszuli. Większość koszul damskich na rynku wykonana jest z bawełny lub żorżety. Bardzo niewiele z nich jest wykonanych z jedwabiu lub mieszanek syntetycznych – a jeśli stać Cię na nie, powinnaś wiedzieć, jak kupować jedwabne koszule damskie! Len jest też bardzo mocnym włóknem, pochłania mniej płynów, ale zatrzymuje więcej ciepła. Sprawdza się świetnie na jesień lub zimę.