Menu

Dlaczego warto inwestować w odzież vintage?

11 grudnia 2017 - Moda damska
Dlaczego warto inwestować w odzież vintage?

Jest tyle różnych miejsc, w których my, dziewczyny, możemy robić zakupy ciuchów. Ale dlaczego miałybyście przeznaczać swoje ciężko zarobione pieniądze na odzież, która jest vintage? To jest pytanie, na które odpowiem w tym małym przewodniku. Tak, to prawda, że jestem entuzjastką vintage, i stałą bywalczynią szmateksów, dlatego dobrze przemyślałam powody, dla których kupuję ciuchy więc mogę być trochę stronnicza. Poniżej znajduje się kilka dobrze przemyślanych powodów, dlaczego warto kupić vintage!

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Kiedy patrzymy na świat mody, zawsze widzimy echa przeszłości, dlaczego więc nie wrócić do dawnych stylów? Najmodniejsze dziewczyny i celebrytki zawsze również prezentują się w ciuchach vintage. Dlaczego tak jest? Styl vintage jest ulubiony przez wizjonerów i twórców, ponieważ po prostu stwierdza: pewne rzeczy są zawsze na czasie. Och, a jeśli masz wizję babci na swoim fotelu na biegunach, vintage też nie musi oznaczać „starego”! Świat mody to krąg, w którym wszystko co stare znów staje się nowe. Dzięki temu dobre ciuchy vintage są uniwersalne. Możesz też sparować zabytkowe ubrania z nowymi akcesoriami lub odwrotnie. Mieszaj i stwórz unikalny supermodny wygląd, który nie jest podległy najnowszym trendom ani retro. Możesz nosić odzież vintage, aby dobrze dopasować się do aktualnych trendów lub możesz tworzyć własne trendy. Oto tylko kilka powodów, dla których odzież vintage jest tak świetna.

Czy kiedykolwiek przyszłaś na imprezę i zdałaś sobie sprawę, że miałaś na sobie taką samą sukienkę jak inna dziewczyna? Przeraża nas myśl o tym wspólnym społecznym nieszczęściu. Z odzieżą w stylu vintage nie musisz obawiać się tych żenujących momentów, ponieważ każdy ciuch vintage jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Kiedy nosisz odzież vintage’ ową, nosisz na sobie rzadki ciuch, który może być jedyną tego rodzaju odzieżą noszoną gdziekolwiek. Na ogół odzież vintage ma od 20 do 80 lat. W większości przypadków te starsze ubrania były produkowane w znacznie mniejszych ilościach niż obecnie produkowana masowo odzież. Nie zapominajmy, że z tej niewielkiej ilości, która została pierwotnie wyprodukowana, większość z nich prawdopodobnie nie dotrwała do dzisiaj. Jest to jeden z głównych powodów, dla których tak wiele hollywoodzkich celebrytek nosi odzież vintage na czerwonych dywanach. Angelina Jolie nie chce takiej samej sukienki, którą Katy Perry nosiła na ubiegłorocznych Grammy, więc szukają odzieży vintage dla wszystkich.