Menu

Dlaczego kocham gry planszowe?

6 sierpnia 2018 - Uncategorized
Dlaczego kocham gry planszowe?

Jedno, co pamiętam o dorastaniu jako nastolatka w małej miejscowości, to fakt, że zawsze graliśmy w gry! Moja mama była wielką orędowniczką nauki poprzez zabawę! Jako dziecko NIGDY nie chciałam przegrać… nigdy, dosłownie mam na myśli nigdy! Moi rodzice wciąż opowiadają historie o mnie, jak oszukiwałam w grach, podkradałam karty aby tylko wygrać… i jak płakałam, kiedy mimo to przegrałam! Powiedzieli, że jestem najgorszym przegranym w historii… szczerze mówiąc, do dziś nie umiem przegrywać. Mój chłopak mówi, że nie umiem też wygrywać. Pewne rzeczy nigdy się nie zmieniają!

Tak jak fakt, że zawsze chcę grać w gry! Za każdym razem, gdy robię domówkę, sugeruję „hej, zagrajmy w grę”! Na rodzinnych wakacjach zawsze lubimy jeździć z jakąś fajną planszówkę! A kiedy udaję się na plażę z Michałem zawsze biorę z sobą krzyżówki! Naprawdę lubię rzucać sobie wyzwania w grach, sudoku, książkach i zagadkach! Chcę myśleć, że to sprawia, że mój umysł jest zawsze wyćwiczony.

Co warto przygotować, jeśli chcesz zorganizować wieczór planszówek u siebie? Oto moje przemyślenia.

  1. Komfortowe siedzenie i dobry stół w przyzwoitych rozmiarach! Niezależnie od tego, czy grasz w karty, czy w grę planszową, chcesz mieć pewność, że masz wystarczająco dużo miejsca i siedzeń dla każdego!
  2. Odprężające melodie – lubię grać z muzyką w tle! Zwykle po prostu puszczam muzykę, którą lubię jako gospodyni, ale może przygotuj jakąś nastrojową playlistę?
  3. Casualowy strój – Nosić coś przytulnego na co dzień? Jeśli jesteś we własnym domu lub idziesz do znajomych, chcesz być na pełnym luzie.
  4. Wino, piwo, koktajle, napoje – to konieczność! Lubię wino z moimi grami. Ale ostrożnie. No i do tego jakieś przekąski, od kabanosów po paluszki.
  5. No i oczywiście przygotuj gry planszowe. Lubię imprezowe gry jak Jenga czy Uno, klasyczne gry jak Scrabble. Nie lubię jednak gier, które za dużo polegają na szczęściu, jak Chińczyk czy Monopol. Wolę gry decyzyjne, na przykład Settlers of Catan czy Ticket to Ride.

Jeśli masz jakieś inne ulubione gry planszowe lub sugestie, wyślij mi swoje odkrycia! Zawsze lubię wypróbowywać nowe rzeczy!