Menu

Z czego najczęściej wykonuje się t-shirty damskie

7 marca 2018 - Moda damska

T-shirty damskie były kiedyś elementem bielizny, ale ale z biegiem czasu zmienił się sposób myślenia współczesnego pokolenia. Nowoczesne T-shirty damskie na dzień dostępne są w wielu różnych stylach i materiałach w sklepie https://zoio.pl/odziez-damska/koszulki. Poniżej opisałam jedne z najpopularniejszych rodzajów tkanin stosowanych w koszulkach:

Bawełna: to najpopularniejsza i najbardziej przystępna cenowo tkanina. Ponad 95% koszulek wykonanych jest z bawełny lub mieszanki bawełny i innych rodzajów tkanin. Zwykłe bawełniane t-shirty damskie mają tendencję do kurczenia się po pierwszym praniu, więc upewnij się, że przy zakupie szukasz koszulki która nawet skurczona będzie ci pasować.

t-shirty damskieBawełna Ring-Spun: w powłoce jest ładniejsza i bardziej miękka niż bawełna. Proces produkcji bawełny niekurczliwej różni się od zwykłej bawełny. Zwykła bawełna jest wytwarzana z miękkich włókien roślinnych, które są skręcane w celu wytworzenia przędzy. Ten rodzaj bawełny dodaje proces skręcania i przerzedzania włókien bawełnianych, tworząc bardzo delikatną, mocną i miękką przędzę z włókien bawełnianych. Te T-shirty są trwalsze, wytrzymują więcej prań bez blaknięć kolorów i są bardziej miękkie.

Len: uważany jest za najbardziej lekką tkaninę. Zazwyczaj jest ona bardziej miękka niż bawełna i ma nieco większą rozciągliwość w porównaniu z innymi. Len jest również idealny na lato, ponieważ dzięki lekkości materiału jest bardzo wygodny w noszeniu w okresie letnim. Jedyną wadą lnu jest fakt, że jest bardzo sztywny i szybko się marszczy.

Poliester: uważany jest za jedną z najsilniejszych tkanin. T-shirty damskie wykonane z poliestru są bardzo trwałe i odporny na większość chemikaliów, rozciąganie, obkurczanie, a nawet zmarszczki. Hydrofobowy charakter tkaniny umożliwia również jej szybkie suszenie. Jest to doskonała odzież aktywna na świeżym powietrzu i do uprawiania sportów – koszulki damskie wykonane z włókien syntetycznych nie nasiąkną potem.

Lycra: znana również jako Spandex, jest to najrozciągliwsza tkanina dla wszystkich. Lycra to lekka, wygodna i oddychająca tkanina. Ciekawostką o Lycrze jest fakt, że jest ona odporna na bakterie i blokuje promienie ultrafioletowe. T-shirty damskie z lycry stosowane w odzieży sportowej, które umożliwiają łatwe poruszanie się i są bardzo wygodne.

Rayon czyli sztuczny jedwab to naturalne włókno celulozowe, syntezowane przy użyciu związków chemicznych w celu utworzenia tkaniny przypominającej jedwab. Rayon jest lżejszy i bardziej miękki niż bawełna z dodatkową zaletą oddychalności. Takie t-shirty są często używane w sukienkach i bieliźnie damskiej, ponieważ ich jedwabny charakter jest bardzo wygodny w noszeniu.