Menu

Jak być elegancką kobietą nosząc eleganckie sukienki?

27 grudnia 2017 - Moda damska

W życiu damy kwestia ubioru ma kluczowe znaczenie. Ja osobiście w życiu kieruję się motto: „Elegancja w ubiorze podkreśla elegancję intelektualną”.

Jak zatem być naprawdę elegancką, zwłaszcza w dzisiejszych czasach? Cóż, zacznijmy od tego, że prawdziwa dama ubiera się w proste, ale schludne sukienki, odpowiednie do jej sylwetki i wieku. Ale elegancja to nie tylko ciągłe prezentowanie się w stroju wieczorowym. Należy ubierać się odpowiednio do okoliczności, charakteru uroczystości, ich rangi protokolarnej oraz pory dnia.

sukienkiPrawdziwy styl to nie to samo, co moda. Moda zmienia się z roku na rok, a styl jest wieczny. Nie podążaj ślepo za modą, ubieraj się jednak modnie, dostosowując swoje sukienki do typu urody. Styl to między innymi umiejętność noszenia strojów harmonizujących ze sobą kolorem oraz spójnych pod względem kroju, gatunku tkaniny i dodatków. Styl to też skromność – unikaj skupiania na sobie uwagi innych z powodu zbytniej ekstrawagancji, nie epatuj biżuterią ani krzykliwą odzieżą.

Inaczej należy ubierać się podczas weekendu, na wycieczce, a inaczej do pracy, na spotkanie towarzyskie czy oficjalne przyjęcie. Także godzina dnia i pora roku decyduje o naszym wyglądzie i ubiorze. Należy przy tym pamiętać, że tak pełniona funkcja społeczna jak i zajmowane stanowisko w pracy wymagają odpowiedniego stroju. Eleganckie sukienki to tak naprawdę dobry smak, poczucie komfortu i wynikające z niego odprężenie, i indywidualizm wynikający z osobowości którą demonstrując ubierając się odpowiednio.

Kolejnym kluczem, o którym za często się zapomina jest higiena osobista. I nie chodzi mi tylko o codzienne mycie się, higienę miejsc intymnych czy brak żałoby za paznokciami, ale o dobre dopracowanie swojego wyglądu; pozbądź się luźnych włosków, dokładnie wyrównaj brwi, pamiętaj że każdy problem będzie działał przeciwko tobie.

Coco Chanel powiedziała kiedyś: „Jeśli kobieta jest źle ubrana, ludzie zobaczą tylko jej źle dobrane sukienki. Jeśli jednak suknia będzie doskonała, zobaczą jedynie kobietę.”

Zatem możemy przyjąć, że do najważniejszych wskazań prawdziwej elegancji należą:

 

Tagi: